مروتی:شورای پنجم به دور از خط کشی های سیاسی و مرزبندی های جناحی،گزینه های مختلفی را جهت تصدی پست شهردار مورد بررسی قرار می دهد.

مروتی،رئیس شورای اسلامی شهر اردکان در نشستی با مسئول و کارکنان روابط عمومی شهرداری شرکت و سیاستهای کلی این شورا در خصوص روابط عمومی و اطلاع رسانی را تبین کرد.  

ایشان خط مشی شورا در عرصه اطلاع رسانی و ارتباط با مردم را، شفافیّـت ،صداقت و دقت در انتقال اخبار دانست.
وی در خصوص انتخاب آقای وکیلی و حواشی ایجاد شده و مجموعه عواملی که باعث انصراف گزینه ی مورد وثوق شورا از این سمت شد،اظهار داشتند:
شورا به دور از خط کشی های سیاسی و مرزبندی های جناحی،گزینه های مختلفی را مورد بررسی قرار داد و با توجه به توان مدیریتی و سوابق، آقای وکیلی را برای احراز این پست به معیارهای مورد نظر شورا،نزدیکتر از سایرین تشخیص داد ولی مجموعه ای از عوامل باعث شد تا ایشان علیرغم موافقت اولیه خود و تصمیم شورا، از تصدی سمت شهرداری اردکان انصراف دهند.
ایشان با تشکر از مردم به دلیل حساسیّت و پیگیری خبرهای مربوط به انتخاب شهردار ،اعلام کرد: با توجه به انتصاب سرپرست برای شهرداری اردکان، به مردم اطمینان می دهیم، شورای پنجم با دقّت و با پرهیز از شتابزدگی و به دور از القائات و جوسازی ها،مشغول بررسی و رایزنی برای انتخاب گزینه ی مناسب دیگر برای تصدّی این سمت می باشد.
مروتی با بیان این مطلب از مردم خواست، اخبار مربوط به شورای شهر و شهرداری را از روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر پیگیری کرده و به گمانه زنی ها و اخبارغیر موثق و شایعاتی که از سوی برخی رسانه های منتشر می شود،توجه نکنند.
رئیس و سخنگوی شورای شهر اردکان،تأکید کرد شورای پنجم ضمن تعامل با سایر ارگانها، نهادها و سازمانها و مسئولین محترم استان و شهرستان ،همچنین امام جمعه معزز و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی ،به صورت مستقل و غیرسیاسی تلاش خواهد کرد تا مسائل و معضلات را پیگیری و تمام توان خود را برای حل آنها به کار گیرد و اخبار و نتایج را به صورت شفّاف و به موقع از طریق روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر به استحضار مردم شریف اردکان برساند.
مروتی خاطرنشان کرد: به عنوان رئیس شورا هیچ گاه تسلیم غوغاسالاری،جوسازی و شایعه پراکنی نشده و آراء مردم که نشان اعتماد آنها به اینجانب به عنوان خادم مردم بزرگوار اردکان هست  را دین و امانت می دانم و  از خداوند متعال برای صیانت از آن استعانت می طلبم و در این مسیر محتاج همراهی و دعای خیر مردم هستم.